A A A

Dla graczy

Średnio co pół roku premierę ma nowa generacja procesorów graficznych, wypuszczanych na rynek przez dwóch wiodących producentów Intel oraz AMD. Co trzy miesiące wchodzą na rynek udoskonalone wersje tych procesorów, a dodatkowo producenci kart graficznych wprowadzają własne rozwiązania i ulepszenia. Oferta jest olbrzymia, a nazewnictwo kart ma na celu kompletne zdezorientowanie klienta. W tym gąszczu trafiają się czasem prawdziwe perełki i tylko nieliczni komputerowcy potrafią wyszukać np. kartę z cichutkim chłodzeniem lub znacznie wydajniejszą od innych, podobnych modeli.

Podobna sytuacja panuje wśród płyt głównych - kilka chipsetów, różne podstawki, kilkunastu producentów... i ceny od 200 do prawie 1000 złotych. Jak się w tym połapać? Niewątpliwie trzeba zdawać sobie bardzo dobrze sprawę z własnych potrzeb i skonfrontować je z możliwościami finansowymi. Główne różnice to funkcjonalność płyt, ich możliwości i wyposażenie dodatkowe. Tak więc wybierając tanią płytę za 200 złotych do biurowego komputera możemy być pewni, że będzie ona stabilna i wystarczająco wydajna zapewniając komputerowi podstawowe możliwości. Wymagania stawiane kompuetrowi dla gracza wymagają znacznie lepszych/szybszych rozwiązań.

Proponowane przez Nas zestawy stanowią zbiór kompromisów, balansując pomiędzy najlepszą wydajnością i jakością, a niską ceną. Jednocześnie polecamy do owych zestawów zakupić jak najlepszeurządzenia peryferyjne. Duży panel LCD z ładnym obrazem kosztuje sporo, ale wystarczy na wiele lat. Spoglądając na ostry, kontrastowy obraz nie psujemy sobie wzroku - czy może być coś ważniejszego? Dobra klawiatura i ergonomiczna myszka to sprawa wygody naszej pracy, a dobry zestaw głośnikowy wcale nie musi być drogi. Zawartość obudowy PeCeta to nie wszystko, nie traktujmy urządzeń peryferyjnych po macoszemu.